- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Sealing Machine
Sealing Machine
We are a leading Manufacturer of sauce pouch packaging machines, flour packing machine, pillow pack machine and four side sealing machine from Faridabad, India.
Sauce Pouch Packaging Machines
Product Price: Rs 1,10,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Shiv Associates |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Power Consumption | 3.5 kW |
| Motor Horse Power | 1/2 HP |
| Body Material | Stainless Steel |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Flour Packing Machine
Product Price: Rs 12,50,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pillow Pack Machine
Product Price: Rs 1,65,000 / PieceGet Best Price
Shiv Associates” are the foremost manufacturer of a comprehensive range of Automatic Packing Machine, Auger Filler Machine, Mass Mixer, Air Dryer, Multi Head Combination Weigher,
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Four Side Sealing Machine
Product Price: Rs 2,65,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Capacity | 1000 pouch/hour |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 2000 -3000 Pouch per hour
- Delivery Time: 10 - 15 days
Yes! I am InterestedRequest A Callback