- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Multihead Weigher Packing Machine
Multihead Weigher Packing Machine
Pioneers in the industry, we offer multi head 14 head weigher from India.
MULTI HEAD 14 HEAD WEIGHER
Product Price: Rs 15,00,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Display Type | Digital |
| Frequency | 50 Hz |
| Calibration Type | Automatic |
| Brand | SHIV PACKAGING SOLUTION |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Power Consumption | 2.5 kW |
| Motor Horse Power | 1/2 HP |
| Body Material | Stainless Steel |
| Packing Speed | 40 - 90 Pouches / Per Minutes |
Additional Information:
- Delivery Time: 30 days
Yes! I am InterestedRequest A Callback