- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Dhoop Batti Packing Machine
Dhoop Batti Packing Machine
Prominent & Leading Manufacturer from Faridabad, we offer incense stick pouch packing machine.
Incense Stick Pouch Packing Machine
Product Price: Rs 2,40,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Max Production Capacity | 2000 Pouch/Hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230 V |
| Brand | SHIV PACKAGING SOLUTION |
| Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Power Consumption | 2.5 kW |
| Motor Horse Power | 1/2 HP |
| Body Material | Stainless Steel |
| Packing Speed | 40 - 90 Pouches / Per Minutes |
Yes! I am InterestedRequest A Callback