- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Cotton Packing Machine
Cotton Packing Machine
Manufacturer of a wide range of products which include cotton crepe bandage packing machine.
Cotton Crepe Bandage Packing Machine
Product Price: Rs 2,65,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 01 Piece
Product Details:
| Sealing Type | Center Seal |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Model Name/Number | SA - 070 |
| Brand | Shiv Associates |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Consumption | 2.5 kW |
| Motor Horse Power | 1/2 HP |
Yes! I am InterestedRequest A Callback